Drewniany pierścień. Szybkie zrób to sam.

 

Drewniany pierścień

Hej! Dzisiaj chciałbym wam bardzo krótko i fotograficznie przedstawić jak zrobić samemu drewniany pierścień. Przy pomyślnych wiatrach można go zrobić w 30 minut. Nie będę się rozwodził nad jego praktycznością, trwałością czy potrzebą posiadania akurat drewnianej ozdoby. Jedno jest pewne, wygląda super, prawda?
Do dzieła:
Potrzebujemy odpadowy kawałek drewna. Ja miałem kawałek Ambrowca. Pewnie u stolarza można taki zdobyć nieodplatnie. Wiercimy w nim otwory o średnicy palca naszego lub ukochanej osoby:)


Następnie odcinamy nadwyżki materiału


i zaczynamy szlifowanie. najpierw papier 80 aby zgrubnie nadać kształt. Potem 240, 400, moczymy w wodzie, suszymy, 600, 800, moczymy w wodzie, suszymy i 1200 na koniec:)


Ostatni etap to zabezpieczenie. Ja wybrałem najzwyczajniejszy w świecie olej kokosowy, który wypolerowałem. Gotowe!

I ja wam się podoba? Proszę piszcie w komentarzach, zawsze jestem bardzo ciekaw waszej opinii:)
Follow my blog with Bloglovin

 • Podoba mi się ten pomysł 🙂

 • Marek

  Super sprawa! Moja ślubna nie jest tym, czym miała byc, wiec chętnie bym na coś takiego wymienił 🙂 Czy wyjaśnisz jak odcinać nadwyżki? Bo ten krok jest dla mnie zagadką.

  • Dzięki! Myślałem że na zdjęciu będzie widać. Nadwyżki odcinałem piłą tak że pierścień wyglądał jak nakrętka sześciokątna a potem to już trzeba zeszlifować grubym papierem do okrągłego kształtu.

   • Marek

    Dzięki wielkie! Spróbuję swych sił 🙂